Neziskovky

Pet Heroes z.s.

Pet Heroes z.s.
725 723 947
V Horkách 1414/4
www.petheroes.cz

Pet Heroes je nezisková organizace, která zde existuje zhruba již 5 let. Zastřešuje pod sebou 2 azyly – Handipet Rescue, který se stará primárně o handicapované zvířata a Destiny Paws, který se zaměřuje hlavně na kočky, ale i jiná drobná zvířátka. Naše pomoc spočívá v několika různých činnostech. Hlavní činností je, že se staráme o zvířátka v našich azylech – přijímáme je k nám, zajišťujeme všechnu veterinární péči, socializujeme je a hledáme ty nejlepší nové domovy. Zároveň podporujeme i jiné útulky skrze projekty Psí přání a Štěně v nouzi, poskytujeme poradenství pro budoucí i již aktuální majitele zvířat či jiné útulky, občas pořádáme i přednášky pro veřejnost. Zároveň provozujeme charitativní obchůdek Pet Heroes shop. Objevujeme se také na různých akcích s naším stánkem, abychom mohli rozšířit povědomí o naší organizaci a oslovili tak třeba i další dobrovolníky, či zájemce o adopci zvířat.

Azyl opuštěných zvířat v Libni

Azyl opuštěných zvířat v Libni
724 526 537
Jeřábová 1, Praha 9
www.utulek-liben.com

Začátkem roku 2012 jsme za účelem řádného provozování azylu založili občanské sdružení NADĚJE PRO ZVÍŘATA a v rámci svých možností pokračujeme v jeho provozu. Ke svým psím svěřencům máme velmi osobní vztah, zajišťujeme jim nejen důstojné, rodinné podmínky přebývání, ale také veškerou potřebnou veterinární péči, jak preventivní, tak léčebnou, důsledně dbáme na kastrace a čipování našich svěřenců a také na dostatečné a co nejčastější venčení všech psů, jimž to zdravotní a psychický stav umožňuje, i na jejich socializaci. Všichni naši svěřenci odcházejí do prověřených domovů kastrovaní, čipvoaní, odčervení, odblešení. Provádíme také pravidelné následné kontroly adoptovaných psů. Se zájemci o kontakt se zvířaty a pomoc dobré věci rozvíjíme spolupráci ve formě dobrovolnictví. Našich stálých dobrovolníků si velmi vážíme a máme s nimi vřelé vztahy. Pomáhají nám zejména s venčením, ale také při úklidových a zvelebovacích akcích v našem azylu, ale i v jiných oblastech jako stříhání, převozy, poskytování dočasné péče apod.

Dogpoint

Dogpoint
607 018 218
Milánská 452, Praha 15
www.dog-point.cz

Dogpoint (oficiální definice praví, že je obecně prospěšná společnost) spojuje skupina nadšených profesionálů, kteří psům v nouzi rozumějí a dokážou se o ně náležitě postarat. O opuštěné a týrané psy se starají už od roku 2011 a po těchto letech sbírání zkušeností se rozhodli postavit útulek ve Lhotkách u Malotic. Toužíte po čtyřnohém kamarádovi? Možná si porozumíte s některým z našich svěřenců, porozhlédněte se. A chcete-li spolu s námi pomoci zajistit dalším pejskům lepší budoucnost, podívejte se na možnosti podpory.

Monty invalidní vozíky

Monty invalidní vozíky
722 263 240
Pod Lysinami 469/15, Praha 4
www.invalidnivozikpropsy.cz

I naši zvířecí mazlíčci se mohou dostat do situace, která vede k částečné nebo úplné nehybnosti zadních končetin. Jde o problém s kyčlí, nehybnost nohou, včetně degenerativní myelopatie (DM), dysplazie kyčelního kloubu, artritida, ochrnutí způsobené výhřezem ploténky, bolestmi páteře a neurologické problémy, nebo zotavení po chirurgickém zákroku. My nabízíme pomoc. Invalidní vozíček Monty pomůže, pokud má Váš zvířecí kamarád problém s nehybností zadních, předních nebo všech čtyř končetin, problém s kyčlí, dysplazií, artritidou, ochrnutím způsobeným výhřezem ploténky, bolestivou pohyblivostí, zotavuje se po chirurgickém zákroku. Jsme rádi, že majitelé mají zodpovědnost za své hendikepované mazlíčky a snaží se jim vrátit jejich přirozený pohyb, hraní a zábavu. Za to Vám děkujeme

HELPPES – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

HELPPES – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.
603 769 864
Hvozdnice 147, Hvozdnice
www.helppes.cz

Posláním organizace HELPPES je integrace osob se zdravotním postižením do společnosti a kolektivu, jejich návrat do aktivního života, zařazení do vzdělávacího či pracovního procesu, rozšíření možností při sebeobsluze, získání větší soběstačnosti, nezávislosti, sebevědomí, svobody a bezpečí. To vše pomocí speciálně vycvičených psů v projektu Pomoc přichází na čtyřech tlapkách. Více informací na www.helppes.cz

Záchranné depozitum pro psy Beruška z.s.

Záchranné depozitum pro psy Beruška z.s.
608 480 646
Horní Chvatliny 1, Zásmuky
www.depozitumberuska.cz

Na PesFestu se na Vás bude také těšit Záchranné depozitum pro psy Beruška z.s. Malé soukromé, rodinné depozitum pro psy Beruška. Pomáhají týraným, opuštěným a nechtěným pejskům. Pejskům se věnují po celý den, během kterého dostávají maximální péči. Disponují vnitřními vytápěnými kotci, vnitřními kotce s vytápěnými boudami a krytými kotci se skvěle zateplenými boudami. V depozitu je také karanténu. Pejskové mají veliký výběh s množstvím keřů a stromků. Výběhy se navíc stále upravují dle možností. „Pejskům chceme poskytnout vždy tu nejlepší péči, proto jsme v roce 2003 úspěšně dokončily rekvalifikační kurz u vzdělávací agentury SVOPAP – chov, výcvik a úprava psů. V roce 2009 jsme pak úspěšně absolvovaly rekvalifikační kurz – ošetřovatel zvířat zájmových chovů (kurz se vyučuje na veterinární klinice). V roce 2012 jsme úspěšně složily zkoušku z odborné způsobilosti prodejce vyhrazených léčivých přípravků.“

Dobrá Psí Škola

Dobrá Psí Škola
605 133 311

www.dobrapsiskola.cz

Dobrá Psí Škola je síť psích center. Tato samostatná centra poskytují služby pro majitele a jejich psy na nejvyšší úrovni. Hlavní službou je pomoc majitelům s výchovou, výcvikem a péči o jejich psy tak, aby zvyšovali týmovou spolupráci až na úroveň harmonického týmu člověka a psa. Dobrá Psí Škola využívá výhradně pozitivní metody výcviku a pracuje bez použití donucovacích prostředků za pomocí zkvalitňování vztahu člověka a psa, zlepšování vzájemné komunikace a vzájemného respektu. Konkrétní služby jsou například výcvikové a výchovné kurzy, kurzy psích sportů, psí školka, organizace vzdělávacích seminářů, práci s problémovými psy a jejich majiteli a další podobné služby. Cílem projektu, je pokrýt území ČR sítí samostatných center na úrovni okresů.

Český dog racing klub

Český dog racing klub
602 200 270
Pešlova 14, Praha 9
www.ceskydogracingklub.cz

Jsme zapsaný spolek s celorepublikovou působností. Klub se zabývá novým psím sportem. Jedná se o sport, který lze lehce přiblížit ke koňským a chrtím dostihům. Jen s tím rozdílem, že se běhá krátká rovinná trať, jak s překážkami tak bez nich a vícekrát po sobě. Sport pochází z USA, kde racing běhají pouze terriéři již od šedesátých let. Náš klub se zaměřil na všechna plemena včetně kříženců. Pes nemusí nic umět, trenéři vše vysvětlí :-) Rovinnou trať může pes běhat již od pěti / šesti měsíců.

AGILITY AKADEMIE & MINI DOG SCHOOL

AGILITY AKADEMIE & MINI DOG SCHOOL
777 012 191
Vzpoury, Praha 12
www.agility.animmed.com

Již počtvrté budeme s naším agility parkem na této akci pro pejsky v Praze 4! MINI DOG SCHOOL je jediná výcviková škola se speciálně upraveným zázemím pro výchovu a sport mini plemen a jejich kříženců - pro pohodlí Vašeho pejska je Vám k dispozici 200 m2 kryté plochy s kobercem a 1500 m2 bezpečně oploceného travnatého placu. Nabízíme Vám kurzy agility, školky pro mini štěnátka, základní výchovu a výcvik městského pejska, dogdancing a individuální 30-ti minutové tréninky v případě Vaší časové tísně :-)

Nadace na ochranu zvířat

Nadace na ochranu zvířat
222 135 460
Pujmanové 1219/8, Praha 4
www.ochranazvirat.cz

Nadace na ochranu zvířat je nezisková organizace se statutem nadace, která byla zřízena v roce 1994. Nadace na ochranu zvířat je také mezinárodním členem ochranářských organizací(RSPCA, WSPA, Eurogroup for Animal Welfare). Posláním nadace je trvale zlepšovat vztah člověk – zvíře - životní prostředí, pomáhat zmírňovat utrpení a zajišťovat přijatelné životní podmínky zvířat v lidské péči, držených v zajetí i zvířat volně žijících.

Miniazyl Voříškov

Miniazyl Voříškov
723 14 99 29
U Homolky 3/124, Praha 5
www.voriskov.cz

Miniazyl Voříškov založily dvě holky. Holky, jejíž posláním je měnit zanedbané a ustrašené psí tvorečky ve veselé, vychované a sebevědomé psí osobnosti. Voříškov je přechodný domov, kde se psům dostane lásky, kvalitní stravy, vycházek do krásného okolí, socializace, výcviku a pomazlení. Samozřejmostí je zajištění veterinární péče. Poté se pejskům hledají nové domovy, kde budou už do konce života milováni. Na pozemku není elektřina, tu zajišťují solárními panely. Voda je ze studny s ruční pumpou, podmínky jsou více než bojové.